Türkiye’nin En Büyük Asfalt Firmaları

Türkiye’nin en büyük asfalt firmaları bireylerin asfalt ihtiyacının karşılanmasını sağlamaktadır. Bu bağlamda firmamız sizlere en kaliteli ve güvenli çözümleri sunmaktayız. Asfalt hemen hemen her yerdedir. Yollar, otoparklar, havaalanı pistleri, kaldırımlar, tenis kortları, oyun alanları ve bisiklet yolları; inşa etmek için kullanılmakta. Sıvı haldeki asfalt, araçların çatılarını, borularını ve alt takımlarını kaplamak için kullanılmaktayız. Bununla birlikte, günlük yaşamlarının bir parçası olmasına rağmen, çoğu insan; asfaltın ne olduğu veya nasıl yapıldığına asla kafa yormaz.

Asfalt aslında agrega olarak adlandırılan kırılması gerçekleşmiş olan taş; ve çakılları birbirine bağlayarak güçlü ve sert bir yüzey oluşturan malzemedir. Asfalt, tipik olarak koyu kahverengiden siyaha bir renge sahip bitüm sınıfı bir hidrokarbon karışımıdır. Bitüm, katı veya yarı katı formda doğal olarak oluşan petrol yatakları için jeolojik bir terimdir.

Türkiye’nin En Büyük Asfalt Firmaları Nasıl Asfalt Yapar?

Asfalt üretim sürecine dahil olan birkaç adım vardır. Bunlar aşağıdaki gibidir.

Damıtma

Daha sonra asfalt rafine etme süreci, ham petrolün ilk damıtma için hızla ısıtılmasıyla başlatılmakta. Ham ürün ısıtıldıktan sonra, fraksiyonlar adı verilen daha uçucu ve daha hafif; bileşenlerin bir dizi yoğunlaştırma ve soğutma mekanizmasıyla çıkarıldığı bir damıtma kabına taşınmakta.

Geri Kesme

Asfalt, düşük sıcaklıkta iffetli asfalta göre daha yumuşak; olan bir ürün üreten uçucu bir maddeyle “geri kesme” olarak bilinen karıştırılmakta. Harmanlanan asfalt, kaplama veya inşaatta kullanıldığı; gibi ısıya veya havaya maruz kaldığında, uçucu elementler buharlaşarak geriye sadece katı asfalt kalır. Kesme ajanının buharlaşma hızı, asfaltın kürlenme oranını belirler.

Emülsifiye:

Kaliteli asfalt özellikleri asfalt agrega ile karıştırılması, borulardan pompalanması; veya püskürtme uygulamalarında kullanılması daha kolay bir ürün oluşturmak için emülsifiye edilmekte. Emülsifikasyon sırasında asfalt, beş mikrondan küçük kürecikler halinde öğütülmekte ve su ile karıştırılmakta.

Toz Haline Getirme

Sertleşen asfalt bazen ezilerek toz haline getirilmekte. Asfalt toz haline getirilen ve ardından; tek tip boyutlu granüller üretilmesi için bir dizi elekten geçirilmekte. Güçlendirilen asfalt genellikle kaldırım yapımı için yağ ve agrega ile karıştırılmaktadır. Isı ve basınç, tozu, agregayı ve yağı yavaşça karıştırarak karışımı; çimento benzeri bir kıvamda sertleştirmeye çalışır.

Siz de Türkiye’nin en büyük asfalt firmaları ile ilgili detaylı bilgi almak istiyorsanız bizi seçebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

Back to top
Ücretsiz Keşif İçin Tıklayın