Özel Asfalt Yapımı

Özel asfalt yapımı son zamanlarda pek çok kişinin merak ettiği önemli konular arasında yer almaktadır. Özel asfalt yapımı ile asfalt ihtiyacınızın önemli bir kısmının profesyonel bir şekilde karşılanmasını sağlayabilirsiniz. Şimdi gelin özel asfalt yapımı ile ilgili tüm detayları inceleyelim.

Özel Asfalt Yapımı Nasıl Olur?

Kırma işlemi

Kayanın hacmi çok büyük olduğu için onu küçük malzeme parçalarına indirgemek için kırıcılar kullanmak gerekir.

Ezme işlemi esas olarak üç seviyeye ayrılmıştır:

Birincil kırma:

Büyük blok 20 santimetreden daha küçük olacak şekilde ezilmelidir. Ezilmesi gerçekleşen olan kayalar, depolama alanından, boyutlarına göre sınıflandırılan bir eleme binasına bir konveyör bant aracılığıyla gitmeyi; sağlama zamanı geldiğinde kayalar, en büyük delikleri 10 santimetre genişliğinde olan; bir dizi eğimli elek üzerinde aşağıya doğru yuvarlanmaktadır.

İkincil kırma:

Hala büyük olan parçalar düşerek, kayaları 10 santimetre veya daha küçük hale getiren; darbeli taş kırıcı veya konik kırıcı gibi ikincil bir kırıcıya gider.

Üçüncül kırma:

Daha sonra, ikincil aşamadaki kayaları, onları; 2 santimetre veya daha küçük hale getiren üçüncü veya üçüncül bir kırıcıya gönderilmektedir. Elek içinden geçmek için zaten yeterince küçük olan kaya; ikincil kırıcıyı atlayın ve doğrudan üçüncül kırıcı tercih edilmektedir.  Son kırma aşamasından sonra en büyük taş boyutu yaklaşık 2 cm’dir. 5mm, 5-10mm, 10-14mm’den küçük malzemelerin eleme sonrası konveyör bant ile ayrılmakta.

Kurutma işlemi

Daha sonra belirli bir boyuttaki malzeme bir konveyör bant vasıtasıyla kurutucuya gönderilmekte. Ana amaç, malzeme nemini düşürmek ve dönem boyunca asfaltla daha iyi bağlanmaktır. Ardından, tarama ekipmanı, insanların daha hassas ihtiyaçlarını karşılamak için malzemeleri tekrar taranmakta.

Karıştırma işlemi

Kurutulmakta olan malzeme tamamen mikserde karıştırılmakta. Yüzey tabakası için tasarlanmakta olan ve daha sonra Ankara sıcak asfalt firmaları pompalama işlemi gerçekleştirilmekte. Bu ince karışım daha az geçirgendir ve suyun aşağıya nüfuz etmesini ve çatlakların oluşmasını engeller.

Profesyonel Hizmetler

Siz de en kaliteli ve profesyonel hizmetlerden yararlanmayı istiyorsanız doğru adrestesiniz. Bizimle iletişime geçerek hizmetlerimiz ile ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

Back to top
Ücretsiz Keşif İçin Tıklayın