Özel Asfalt İşleri

Özel asfalt işleri, firmamız tarafından sunulan en kaliteli ve profesyonel işler arasında yer almaktadır. Bu bağlamda firmamızın sunduğu hizmetlerden en iyi şekilde yarar sağlamak için doğru adrestesiniz. Şimdi gelin özel asfalt işleri ile ilgili detayları hep birlikte inceleyelim.

Asfalt Neden Yapılır Ve Malzemelerin Kalitesi Neden Bu Kadar Önemlidir?

Asfalt; agrega, bağlayıcı ve dolgu karışımından yapılan sürdürülebilen bir asfaltlama çözümüdür. Agregalar, ezilen kaya, kum, çakıl, cüruf veya çeşitli geri dönüşen malzeme gibi işlenen mineral malzemelerdir. Bağlayıcı, kohezif bir karışım olan üzere agregaları birleştirmek için kullanlmakta. Bitüm en çok bağlayıcı olarak kullanılmakta. Asfalt kaplama, üstüne dökülen asfalt betonu; için temel görevi gören bağlanmamış ve bitümlü bağlı malzemeleri içeren birden fazla katmandan oluşur.

Asfalt Türleri

Sonuç olarak 3 ana asfalt karışımı türü vardır: sıcak, ılık ve soğuk. Bu farklı türler, bir projenin nihai hedefinin ihtiyaçlarını; en iyi şekilde karşılamak için daha da farklı karışımlar oluşturmak için üretilmekte.

Yoğun trafikli bir yolun veya zorlu hava koşullarına dayanıklı; bir park yerinin ihtiyaçlarını karşılamak, kendi özel asfalt karışım çözümlerini gerektirecektir. Asfaltın hem sert hem de bozulmaya karşı dirençli; olmasından önce çatlamaya direnmesi kadar esnek ve güçlü olması gerekmekte. Sertlik ve bozulmaya karşı direnç, asfaltın motorlu araçlardan uygulanan basıncı kaldırabilmesini sağlar. Eğilme mukavemeti, asfalt üzerine uygulanan zıt basınçlardan kaynaklanan hasarı önler.

Asfaltta Kalitenin Önemi

Asfaltın faydaları döşeme çözümünüzün kalitesi önemlidir. Ayrıca kalite, asfalt yüzey kaplamanızın hava koşullarına ve zaman içinde tekrarlanan; kullanıma ne kadar dayanacağını doğrudan etkiler. Büyük asfalt müteahhitleri her zaman; teknolojideki en son gelişmelere ayak uydurmakta ve yüksek kalite kontrol önlemlerini sürdürmektedir. Bu, güvenliği, verimliliği ve değeri artırır.

En kaliteli asfaltı oluşturmak için her şeyden önce toplam kalite yönetimi, agrega malzemelerin toplanıp işlendiği andan itibaren başlar. Asfalt kaplama çözümlerinde kullanılan tüm toplu malzemeler, erken aşınmaya karşı dayanıklı ve köşeli olmalıdır. Optimum yüzeyi oluşturmak için farklı büyüklükte agregalar; kullanılmayı ve kaliteyi sağlamak için tüm agregalar çeşitli, sıkı standartlara göre test edilmekte.

Siz de asfalt ile ilgili detaylı bir şekilde bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

Back to top
Ücretsiz Keşif İçin Tıklayın