Özel Asfalt Dökümü

Özel Asfalt Dökümü

Özel asfalt dökümü, firmamız tarafından sunulan önemli hizmetler arasında yer almaktadır. Asfalt ihtiyacının en iyi şekilde karşılanmasını sağlayan firmamız; bu anlamda size büyük bir destek olmaktadır. Peki, özel asfalt döküm nedir? Gelin, bu hizmet ile ilgili tüm detayları hep birlikte detaylı bir şekilde inceleyelim.

Özel Asfalt nedir?

Asfaltta aslında iki temel bileşen vardır. Birincisi kümelerdir. Bu kırma taş, çakıl ve kum karışımıdır. Agregalar, sıcak karışım asfalt kaplamanın yaklaşık % 95’ini oluşturur. Diğeri ise  5 bitümdür . Bitüm, agregaları bir arada tutan siyah veya koyu kıvamlı malzemedir; ve polisiklik hidrokarbonlardan (bir petrol yan ürünü) oluşur.

Mesela asfaltın bileşenlerini daha derinlemesine anlamak için asfaltın temel bileşenleri arasında karbon; hidrojen, kükürt, oksijen, nitrojen ve eser miktarda demir, nikel ve vanadyum bulunmakta. Aslında birkaç farklı asfalt türü vardır ve bunlar; agregayı bitümle birleştirmek için kullanılan işlem tarafından kategorize edilmekte

Özel Asfalt Türleri

Ayrıca sıcak karışım asfalt betonu yüksek ısı altında üretilmekte ve asfalt türleri arasında en dayanıklı olanıdır. Genellikle otoyollar ve havalimanı pistleri gibi yüksek trafikli uygulamalarda kullanılmakta.

Sıcak karışım asfalt betonu, emülsiyon, mum ve zeolit ​​ilavesi nedeniyle üretim için yüksek sıcaklık gerektirmez. Çevre ve işçiler için daha güvenli olup; üretiminde daha az fosil yakıt kullanmakla birlikte, sıcak karışım asfalt betonu ile aynı düzeyde dayanıklılık sunmamaktadır. Bu nedenle, öncelikle düşük trafikli alanlar veya yama yapmak için kullanılmakta.

Mastik asfalt, sıcak karışım asfalt betondan daha az bitüm içeriğine sahiptir ve genellikle yollar; kaldırımlar, oyun sahaları ve çatılarda kullanılmakta.

Profesyonel Özel Asfalt Dökümü

En kaliteli ve profesyonel bir şekilde asfalt hizmetleri almak istiyorsanız doğru adrestesiniz. Firmamız ile iletişime geçerek; bu konu ile ilgili son derece detaylı bir şekilde bilgi sahibi olabilirsiniz. Hadi, en kaliteli ve güvenli hizmetler ile ilgili detaylı bilgi için bizimle iletişime geçin. Bu sayede en kaliteli hizmetlere sahip olabilmekte; ve özel asfalt firmaları en kalitelisine sahip olma imkanını elinizde bulundurabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey bizi tercih etmektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to top
Call Now Button Ücretsiz Keşif İçin Tıklayın