Asfalt Çeşitleri Nelerdir?

Asfalt Çeşitleri Nelerdir?

Asfalt çeşitleri nelerdir? Günümüzde birbirinden farklı çeşitlere sahip asfaltlar bulunuyor. Söz konusu asfaltlar ile ilgili genel olarak aşağıdaki çeşitlerden bahsedebiliriz.

Asfalt Türleri

Asfalt türleri aşağıdaki gibidir.

Geri Dönüşümlü Asfalt

Çoğu asfalt sokakları geri dönüştürülmüş malzeme içerir. Asfalt% 100 geri dönüştürülebilirdir, bu nedenle daha eski şeritleri ve yolları daha yeni uygulamalarda yeniden kullanmak çok yaygındır. Bu, daha yeni malzeme kullanımı ile karşılaştırıldığında maliyetleri azaltır. Yüklenicinize malzemenin yüzde kaçının geri dönüştürüldüğünü sormalısınız.

Gözenekli Asfalt

Yağmurlu bir iklimde yaşıyorsanız ve sokakların düzgün bir şekilde drenaj olduğundan emin olmak istiyorsanız, gözenekli asfalt en iyi seçimdir. Yüzeyde kalmak ve sızıntı yapmak yerine, su asfalttan geçer. Asfaltın altına boşaltılmasına yardımcı olmak için bir ezilmiş taş tabakası eklenir. Gözenekli asfalt ayrıca tesviye ve derecelendirme konusunda para kazanmaya yardımcı olur. Bu tür bir asfalt, donma ve çözünen bir iklimde en iyi seçim değildir. Çünkü buz genişletmek kaldırımı mahveder.

Soğuk Karışım Vs. Sıcak Karışımı Asfalt

Asfalt çeşitleri nelerdir? Sıcak karışım en çok ara sokaklarda kullanılan ve ucuz, esnek ve çalışması kolaydır. Farklı agrega ve yağ karışımları, tercihlere ve ihtiyaçlara bağlı olarak daha ince veya daha kalın bir dokuya sahip olabilmekte. Tonu 100 ile 200 dolar arasında değişiyor. Soğuk karışım asfalt torba başına 10 ila 50 dolar arasındadır, ancak yalnızca geçici onarımlar için kullanılabilmektedir. Soğuk karışım, bir veya iki mevsimden fazla sürmediği için tüm sokak için kullanılmamalıdır.

Eşsiz asfaltın, mülkünüze ilgi katar ve iyi durumda kalması için mühürlenmesi gerekir.

Renkli Asfalt

Ayrıca asfalt geleneksel olan siyah iken, sıcak karışıma pigment eklenerek renklendirilebilmektedir. Renkler tercihe bağlı olarak mat veya daha büyük olabilmekte. Güvenlik nedenleriyle renkli asfalt kullanılabilmekte ve ayrıca dekoratif bir dokunuş ekleme için harika bir yoldur.

En Kaliteli Asfalt Türleri

Kurulduğu günden itibaren profesyonel ve kaliteli bir şekilde faaliyetlerini sürdüren firmamız aracılığı ile eşsiz asfalt deneyimi elde etmek sizin elinizde. Hemen bizimle iletişime geçerek bu konuda en iyi bilgi ve birikimi elde edebilmektesiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to top
Call Now Button Ücretsiz Keşif İçin Tıklayın