Asfalt Fiyatlarını Belirleyen Unsurlar

Asfalt fiyatlarını belirleyen unsurlar; genel olan asfalt fiyatlarını belirleyen bazı temel hususlar bulunmaktadır. Söz konusu temel hususlar göz önünde bulundurulan asfalt ile ilgili bir fiyat belirlenmektedir. Bu unsurlardan genel olarak aşağıdaki gibi bahsedebilmektedir.

Asfaltın Yapılacağı Yer

Kaplanan alanın konumu, toplam maliyette büyük bir faktördür. Evin arkasında bir garaj varsa, maliyeti artırmak daha uzun sürebilmekte. Asfalt yolun kaldırım maliyeti coğrafi konuma bağlı olarak değişebilmekte. Toplam maliyet, yakıt maliyetlerine ve yerel yaşam maliyetlerine bağlı olacaktır.

Alanın Büyüklüğü

Asfalt yol yapılacak olan alanın büyüklüğü de asfalt maliyetlerini etkileyen ve belirleyen temel bir husustur.  Projenin büyüklüğü ve kapsamı projeyi tamamlamak için alacak kaç saat etkileyecektir. Böyle çıkarmadan ağaçlar veya kütükleri gibi ek hizmetler gereksinim duyulursa sokak bir tepe üzerinde veya eğriler varsa veya eğer İşçilik maliyetleri yüksek olabilir. Düz zemin işlemi daha kolay ve daha ucuz hale getirir.

Asfalt Tipi

Asfalt fiyatlarını belirleyen unsurlar sıcak asfalt ya da soğuk asfalt fiyatları birbirinden farklıdır. Bu nedenle söz konusu asfaltın tipine göre toplam maliyette değişkenlik gösterecektir.

Ek Masraflar ve Hususlar

Ek fiyat faktörleri ve düşünceler asfalt maliyetlerini bütçeleme genellikle vardır. İşçilik maliyetleri metrekare başına belirlenebilmektedir. Ek maliyetler yüzey hazırlığı, ısıtılan ya da uzatılan bir sokak yüklenmesini, kapı montaj, sızdırmazlık ve bakım içerebilmekte.

Yüzey Hazırlığı

Ancak asfaltın döşemesi için bölgeyi hazırlamak için, yüklenici da takas ağaçlar ve çalılar tarafından bölgeyi kazıp gerekebilmektedir.

En Uygun Asfalt Fiyatları

Ayrıca asfalt yolun maliyeti, kullanılan asfaltın türüne bağlı olarak değişebilmekte. Çoğu asfalt yolun, az geri dönüştürülmüş içerik içeren bir sıcak karışım kullanır. Başka seçenekler de var ve metrekare başına farklı fiyatlara sahip olacaklar.

Firmamız kurulduğu günden bu yana müşterilerine en kaliteli ve güvenilir bir şekilde hizmet vermektedir. Siz de söz konusu hizmetlerden en iyi şekilde yarar sağlamak istiyorsanız doğru adrestesiniz. Bizimle iletişime geçerek bu konu ile ilgili en kaliteli ve güvenilir bir şekilde bilgi ve hizmet alabilirsiniz. Her şeyden önce hadi, asfalt yollar ile ilgili detaylı bir şekilde bilgi almak için hemen harekete geçin.

Bir yanıt yazın

Back to top
Ücretsiz Keşif İçin Tıklayın