Asfalt Fiyatları Ankara 2022

Asfalt fiyatları Ankara 2022 ile ilgili bilgi araştırıyorsanız doğru adrestesiniz. Asfaltın fiyatları ile ilgili detaylı bir şekilde bilgi sahibi olmanızı sağlarken bu alanda sizlere eşsiz bir hizmet sunuyoruz.

Asfalt fiyatları Ankara 2022 değinmeden önce asfalt ile ilgili bilgi vermek daha doğru olacaktır. Asfaltın özelliklerinin genel olarak su geçirmez; yapışkan ve yapışkan olması veya noktasal gerilmelere karşı dirençli olması şeklinde ifade edilir. Bu noktada asfalt otoyollar ve lastikler arasındaki temas söz konusu olduğunda asfaltı ideal hale getirir. Yapışma özelliği, ikincisinin sıkıca kavramasını sağlayarak özellikle motosiklet gibi araçlarda direksiyon güvenliğini artırır. Bitümlü karışımlarda aglomerasyon ve kohezyon vermekle görevlidir; bu nedenle bağlayıcı element olarak da adlandırılır. Başka bir deyişle, sürüşün güvenli ve mümkün olan; en az çevresel etki ile gerçekleştirilebilmesi için ideal özelliklere ve kaliteye sahip bir yoldan sorumlu maddedir.

Asfalt Özellikleri

Asfalt geri dönüştürülebilen malzemeler için bir pazar sağlamanın yanı sıra hem ekonomik hem de çevresel olarak başka faydalar da sağlar. Katı döküm sahaları, araba yolları ve diğer geniş alanlar genellikle aşırı sıcaklıkların veya ağırlık yüklerinin baskısı altında çatlar. Finişerler bu sorunu bireysel olarak genişleyip büzüşerek çözerler. Bazı çatlak finişerleri değiştirmek veya alt yapıyı onarmak daha uygun maliyetlidir. Katı dökülmüş beton veya asfaltın geniş alanları, çevresel bir sorun olan su akışına neden olur. Ancak finişerler arasındaki küçük boşluklar suyun zemine sızmasına ve akışın giderilmesine izin verir.

Asfalt çakıl ve daha ince kum ile karıştırılan gevşek bir çakıl veya agrega taban kullanılarak yapılmakta. Asfalt karışımının kendisi, genellikle petrol yan ürünlerinden türetilen yapışkan, katran benzeri bir maddeden oluşur. Bir asfalt plenti; eklenen temel malzemeleri bir bağlayıcı madde olarak işlev gören yapışkan agrega bitümüyle birleştirir. Bitkiler, bu ürünü yüksek sıcaklıklarda karıştırarak ve sevk ederek; karışımın yol yataklarına veya diğer yüzeylere yerleştirilinceye kadar pürüzsüz ve uygulanabilen kalmasını sağlar.

En Profesyonel Asfalt İşleri

Profesyonel ve kaliteli bir şekilde asfalt işlerinin avantajlarından yarar sağlamak; için hemen bizimle iletişime geçmeniz yeterlidir. Hadi, kaliteli hizmetler için harekete geçin.

Bir yanıt yazın

Back to top
Ücretsiz Keşif İçin Tıklayın