Asfalt Vergisi Ne Kadar?

Asfalt vergisi ne kadar sorusu bu konu ile ilgilenenlerin sorduğu ve önem verdiği bir konudur. Bu noktada öncelikle asfaltın ne olduğunu incelemek çok daha doğru olacaktır.

Asfalt betonu veya asfalt, kaldırım yapımında kullanılan sıcak, yapışkan, siyah ve yarı sıvı bir kütledir. Aralarında bağlayıcı bitüm bulunan çeşitli agrega türlerinden oluşur. 5 °C’nin altındaki ortam sıcaklığında, yağmur, kar, sis veya diğer uygun olmayan koşullarda asfalt karışımının üretimine ve uygulanmasına izin verilmemekte.    Bitüm, yağ muamelesi ile üretilen ve sıvı veya katı haldedir. Asfalt imalatında bağlayıcı olarak kullanılmakta.

Asfalt Emülsiyonu Nedir?

  Bitüm emülsiyonu, özel bir tesisat yardımıyla suda çözülmüş bitümden üretilmekte. Emülsiyon, asfaltın üzerine serileceği taban ile lehimlenmesi için kullanılmakta. Asfalt üretimi, asfalt karıştırıcı yardımı ile gerçekleştirilmekte. Bu, farklı boyutlarda taşlarla dolu bir fabrika. Bitüm ve mineral unla dolu silolar var. Malzemeler, kalitelerinin korunan şekilde depolanmakta ve taşınmaktadır. İş sürecini bilgisayar ve sıcaklık sensörleri aracılığıyla kontrol eden bir makine operatörü tarafından kontrol edilmekte.

Asfalt Nasıl Döşenir?

Asfalt vergisi ne kadar? Asfaltta serme, arazinin özelliklerine göre asfalt serme makinesi ile veya tokmakla manuel olarak çeşitli şekillerde yapılabilmekte. 5 °C’nin altındaki ortam sıcaklığında, yağmur, kar, sis veya diğer uygun olmayan koşullarda asfalt karışımının üretimine ve uygulanmasına izin verilmemekte.  Gerekli eylemleri belirlemek için alan ve konum ne olursa olsun bir inceleme yapılmakta:

Planlanan hizmet düzeyine karşılık gelen üstyapının durumunu sağlamayı amaçlayan planlı bir günlük faaliyettir. Çatlakların giderilmesi ve doldurulması, delik ve tahribatların yamalanması, üstyapı kenarlarının onarılması ve üstyapıdaki tek hasar ve deformasyonların giderilmesi ile ilgili faaliyetleri içerir.

 Asfalt serpme makinesi ile asfalt karışımını sererken, öngörülen kalınlık ve seviyeleri karşılayacak şekilde ayarlanır. Asfaltın tabakasının kalınlığı ve seviyesi, yükseklik sensörlü bir elektronik sistem tarafından otomatik olarak ayarlanır.

Asfalt Vergisi Nasıl Belirlenir?

Asfaltında vergisi ile ilgili detaylar ile ilgili bilgi almak için bu konuda bilgili kişilerden yardım talep edebilirsiniz. Asfalt ile ilgili hizmet almak için bizimle iletişime geçmeniz yeterli olacaktır.

Bir yanıt yazın

Back to top
Ücretsiz Keşif İçin Tıklayın