Asfalt Nasıl Üretilir?

Asfalt nasıl üretilir? Asfalt oldukça dayanıklıdır. Ancak aynı zamanda kirin birikebileceği derzlere de sahiptir. Bu doğrultuda asfalt üretimi ve kurulum ile ilgili birçok detaydan bahsedebiliriz.

Aynı şey asfaltlama için de geçerlidir. Asfaltlama da biraz beceri ve deneyim gerektirir ve malzeme maliyetleri asfalta benzer veya seçtiğiniz kaplamaya bağlı olarak önemli ölçüde daha yüksektir. Karı temiz tutmak ve temizlemek de burada sorunludur ve genellikle çok çaba ve çaba gerektirir.

Ekolojik Asfalt Nedir?

Bitümün asfaltta değiştirilmesi zor gibi görünse de aldatmakta. Yağ bazlı ürünün dezavantajları önlenebilmekte. En son bilimsel gelişme, kullanılan yemeklik ve kızartma yağları ile uçucu külün; (birçok yerde halen çalışan kömürle çalışan elektrik santrallerinden gelen bol atık) bir kombinasyonudur.

Atık yağ, uçucu kül ile birlikte ısıtılırsa; bitüme çok benzer özelliklere sahip bir bağlayıcı madde oluşur. İlk testler umut vericiydi, malzeme aslında klasik asfalt yüzey kadar dayanıklı. Henüz düzenli olarak kullanılmamaktadır; ancak bu, başarılı uzun vadeli testlerden sonra hızla değişebilmektedir.

Ayrıca asfalta ideal bir alternatif yoktur. Her zaman tek tek lastiklerin avantaj ve dezavantajlarını birbiriyle tartmalı ve sizin için en önemli olanı görmelisiniz. Bu bireysel bir karardır.

Asfalt Üretimi

Asfalt nasıl üretilir? Asfaltın serme, arazinin özelliklerine göre asfalt serme makinesi ile veya tokmakla manuel olarak çeşitli şekillerde yapılabilmektedir. 5 °C’nin altındaki ortam sıcaklığında, yağmur, kar, sis veya diğer uygun olmayan koşullarda asfalt karışımının üretimine ve uygulanmasına izin verilmekte.  Gerekli eylemleri belirlemek için alan ve konum ne olursa olsun bir inceleme yapılmakta:

Planlanan hizmet düzeyine karşılık gelen üstyapının durumunu sağlamayı amaçlayan planlı bir günlük faaliyettir. Çatlakların giderilmesi ve doldurulması; delik ve tahribatların yamalanması, üstyapı kenarlarının onarılması ve üstyapıdaki tek hasar ve deformasyonların giderilmesi ile ilgili faaliyetleri içerir.

Profesyonel Asfalt Yol Hizmetleri

Profesyonel ve kaliteli bir şekilde asfalt yol hizmetlerinden yarar sağlamak istiyorsanız doğru adrestesiniz. Bizimle iletişime geçerek bu konuda en doğru bilgileri edinebilmekte ve eşsiz bir asfalt yola sahip olabilirsiniz. Hadi, kaliteli ve güvenilir asfalt yollar için hemen harekete geçin.

Bir yanıt yazın

Back to top
Ücretsiz Keşif İçin Tıklayın