Asfalt Hammaddesi Nedir?

Asfalt hammaddesi nedir? Asfalt hammaddesi bireylerin sık sık merak ettiği konulardan bir tanesidir. Bu noktada sizler için hazırladığımız bu rehber ile asfaltın hammaddesi; ile ilgili detaylı bir şekilde bilgi sahibi olabilirsiniz. Şimdi gelin tüm detayları hep birlikte inceleyelim.

Asfalt hala doğal haliyle bulsa da günümüz asfaltı tipik olarak petrolden işlenmekte. Petrol kuyuları, petrol rafinerilerine petrol tedarik eder; ve burada biri -petrolün en ağır kısmından- asfalt olan çeşitli gruplara ayrılmakta.

Asfalt daha sonra kullanım için yeterince dövülebilen hale getirmek için; veya doğru kıvamı elde etmek için emülsifiye veya toz haline getirme dahil olmak; üzere çeşitli şekillerde değiştirilmekte. Asfalt ya büyük çıkışlı ve sürekli çalışan bir tesis olan bir tamburlu karışım tesisinde; veya partiler halinde karışan daha küçük çıkışlı bir tesis olan; bir parti tesisinde bir karıştırma işleminden geçer.

Asfaltın Hammaddesi ile Asfalt Elde Etmek

En popülerleri sıcak ve soğuk olan asfaltı karıştırmanın birkaç farklı yolu vardır.  Sıcak karışım asfalt , bağlayıcı maddelerin viskozitesini azaltmak; ve daha akışkan hale getirmek için agregaların ısıtılması ve ardından; kalan nemin uzaklaştırılması için kurutulmasıyla yapılmakta. Sıcak karışım olarak adlandırılmakta. Çünkü sadece sıcak karıştırıldığı için değil, aynı zamanda onarım veya kurulum için; serme ve sıkıştırma için de sıcak kalması gerekir. Serme ve sıkıştırma yapılırken asfaltın sıcak kalmasına olan bu ihtiyaç, yazın bu kadar; çok asfaltlama yapılmasının nedenlerinden biridir.

Tamamlanan asfalt kalitesi, kıvam veya viskozite ve saflık açısından değerlendirilmekte. Bunlar asfaltın düzgün bir şekilde kontrol edilmesi, taşınması ve serme projelerinde kullanılması için önemlidir.

Kaliteli Asfalt Türleri

Her şeyden önce firmamız kurulduğu günden bu yana müşterilerine en kaliteli ve güvenilir hizmetleri sunmaktadır. Siz de en iyi asfalt hizmetlerinden yarar sağlamak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Asfalt, birçok kimyasal ve petrol bazlı ürün kullanan karmaşık bir kaplama malzemesidir. Asfaltın bileşimi, boyanın ona yapışmasını zorlaştırır. İster bir otoparkı çiziyor olun ister araba yolunuzdaki; basketbol sahası için üç noktalı bir kemer takıyor olun. Asfaltta daha iyi çalışan özel boyalar vardır. Bu konu ile ilgili detaylı bilgi için hemen harekete geçin.

.

Bir yanıt yazın

Back to top
Ücretsiz Keşif İçin Tıklayın