Asfalt Beton Nedir?

Asfalt beton nedir? Halk arasında çok yaygın bir şekilde kullanılan kavramlardan bir tanesi olarak kabul edilmektedir. Ancak bu kavramın ne olduğu ya da ne tür bir durumu ifade ettiği kafa karıştırır. Asfalt mı yoksa beton mu?

Asfalt çalışmalarında yaygın bir şekilde kullanılan asfalt beton 20. yüzyılın başında gerçekleştirilen çalışmalar neticesinde bulunmuştur. Agrega, filler ve asfalt çimentosunun belirli oranlarda karıştırılması sonrasında elde edilen bu malzeme dikkat çekici özellikleri sayesinde tercih edilmektedir.

Asfalt betonun elde edilme yöntemleri dikkate alındığında farklı karıştırma tekniklerinden söz etmek muhtemeldir. Bu karışımlarla arzu edilen yapı tercih edilmektedir. Siz de bu konuda başarılı çözümlere ulaşarak ayrıcalıklarla dolu sonuçlar elde edebilirsiniz.

Asfalt Beton Karışım Teknikleri

Beton asfalt olarak da bilinen bu çözüm sayesinde daha güçlü ve stabil yollara sahip olmak mümkündür. Sıcak karışım olarak bilinen ve en çok kullanılan yöntemle asfaltik bitümün yumuşatılması ve agrega ile bağlama işleminin yapılması arzu edilmektedir. Bu yöntem en ideal çözümleri ortaya koysa da kış şartlarında bu yöntemi kullanmak zaman zaman zorlu olabilir.

Kış şartlarında daha kaliteli çözümler elde etmek adına ılık karışım malzemeler kullanılması önerilmektedir. Soğuk karışıma bakıldığında genellikle yama çalışmalarının ön plana çıktığı görülmektedir. Kesilmiş asfalt ile soğuk karışım asfaltta genel manada benzer çözümler tercih edilmektedir.

Mastik asfalt karışım ise yaya yolu, çatılar ve diğer hafif çözümler için tercih edilmektedir. Bu nedenle de beklentileri tam anlamıyla karşılamak adına kusursuz bir sonuçtan fayda sağlamak gerektiği unutulmamalıdır.

Beton Asfalt Fiyatları

Beton asfalt nedir? Ülkemizde çok sık tercih edilen çözümler arasında olurken bu asfalt çeşidinin fiyatları da oldukça değerlidir. Bu nedenle de hangi çözümün neden tercih edileceği konusunda titiz bir yaklaşım sergilemek gerektiği unutulmamalıdır.

Firmamız beton asfalt fiyatları ile alakalı ihtiyaçlarınıza en iyi şekilde cevap verir. Bu nedenle de asfalt konusunda sizi nasıl bir sonucun beklediğini değerlendirmek adına firmamızdan destek alabilirsiniz. Her şeyden önce profesyonel yol yapım çalışmaları konusunda size en iyi çözümleri vaat ediyoruz!

Bir yanıt yazın

Back to top
Ücretsiz Keşif İçin Tıklayın