Asfalt Transfer Aracı Nedir?

Asfalt transfer aracı nedir? Yol yapım çalışmaları esnasında en çok tercih edilen araçlardan bir tanesi de asfalt transfer aracı olur. Bu araç bir kamyon sırtındaki asfaltın asfaltı yere seren araca transfer edilmesi amacı taşımaktadır. Yol yapım çalışmalarında ilgi çeken araçlar arasındaki bu seçeneğin tercih edilmesinde çok farklı alternatifler bulunmaktadır.

Asfaltı transfer etmeye yarayan aracın kullanılması ile alakalı olarak teknik anlamda çok özel seçeneklerden; söz etmek gerekir. Kamyonun asfaltı yere uygulayan araca doğrudan asfalt boşaltması pek mümkün değildir. Çünkü söz konusu araç yapısı itibarıyla kamyon ile entegre olmaz. Söz konusu sorunu ortadan kaldırmak adına da asfaltı transfer eden araç tercih edilmektedir.

Asfalt Transfer Aracı Hangi Durumlarda Kullanılmaktadır?

Asfaltın transfer edilmesi konusunda tercih edilen araçların hangi durumlarda kullanıldığı da çok merak edilen bir husustur. Bu konuya açıklık getirmek gerekirse yolun baştan asfaltlandığı durumlarda transfer araçlarının kullanılması söz konusu olmaktadır. Bu da aslında sıcak asfalt uygulamalarının söz konusu olması anlamına gelir.

Soğuk asfalt uygulamalarında bu denli büyük araçlara ihtiyaç yoktur. Çünkü soğuk asfaltın çuvallardan boşaltılması ve yere uygulanması söz konusu olur. Ancak sıcak asfalt uygulamalarında tonlarca asfaltın araçlara dökülmesi işlemi gerçekleşir. Bu nedenle de yapılması gereken sadece doğru aracı tespit etmek ve beklentilerinize uygun bir sonuç elde etmek gerekmektedir.

Transfer Aracı Kullanılmazsa Ne Olur?

Asfalt transfer aracı nedir? Asfalt uygulamaları ile alakalı olarak en dikkat çeken konulardan bir tanesi de; transfer aracının kullanılmaması halidir. Bu bağlamda transfer aracı kullanılmazsa ne olur gibi bir durum ortaya çıkar.

Ancak asfalt transfer aracının olmadığı hallerde asfaltın verimli bir şekilde uygulanabilmesi söz konusu değildir. Verimliliği yakalamak ve en ideal sonuçları elde etmek adına mutlaka transfer aracı tercihinde bulunmak gerektiğini bilmelisiniz. Asfalt çalışmalarının çok daha başarılı olmasını sağlayacak olan transfer aracıyla alakalı siz de kaliteden yana en ideal çözümlere ulaşabilirsiniz.

Firmamız gerek makine parkuru gerekse de kaliteli çözümleri sayesinde ihtiyaçlara cevap verir. Bu kapsamda da bütün talepleri en iyi şekilde karşılamanın ayrıcalıklarını sizlerle buluşturmaktadır.

Bir yanıt yazın

Back to top
Ücretsiz Keşif İçin Tıklayın