Asfalt Ne Demek?

Asfalt ne demek sorusu günümüzde bu alan ile ilgilenen kişilerin yönelttiği önemli sorular arasında yer almaktadır. Ayrıca asfaltın ne demek sorusuna siz de cevap arıyorsanız doğru adrestesiniz. Şimdi gelin asfaltın ile ilgili tüm merak edilenleri detaylı bir şekilde inceleyelim.

Asfalt Nedir?

Ancak asfaltın, yüzeye (dünya yüzeyine ulaşıldığında oluşan) veya yağa (petrolün rafine edilmesi ve tortuda kalan katranın daha sonra işlenmesi sonucu elde edilen) mineral dolgular içeren bitüm çakıl, kırma taş bazlı doğal veya yapay çok bileşenli bir malzemedir.  Aslında “asfalt” teriminin yol asfaltın karışımlarına uygulanması yanlıştır. Bitüm karışımı olarak toplam kütledeki asfaltın içeriği birkaç kat daha azdır ve malzemenin kalitesine bağlıdır.

Asfalt Nerede Kullanılır?

Doğal asfaltın yol yapımında kullanıldığına dair ilk sözler 16. yüzyıla ve Güney Amerika’ya kadar uzanmaktadır . Yapay döküm asfaltın karışımlarının üretimi ABD’de ancak 19. yüzyılın sonunda ortaya çıktı. Bitüm-mineral bileşimleri Avrupa sokaklarına biraz daha erken geldi. Fransa, Avusturya, İngiltere ve Rusya’da şehirlerdeki asfalt kaldırımlar ve yolların yerini asfaltın kaplamalar almaya başladı. İlk deneme ve daha büyük ölçekli asfaltlama deneyimi St. Petersburg’da gerçekleştirilmekte. Ancak sadece 80’lerde. Yeni yol malzemesi diğer büyük şehirlere yayılmakta. Aynı zamanda, kendi fabrikamız Rusya’da hemen inşa edilmedi. Otuz yıl boyunca, daha sonra ilerici ürün yurtdışından satın alındı. Amerika, mekanize paketlemede yine öncü oldu. Sıcak bitümün dökülen yolu inşa etmek için ilk kez bir asfalt kullanılmakta.

Doğal asfaltın, Trinidad’daki Şeftali Gölü Gölü, İsrail’deki Ölü Deniz, Kanada’daki Alberta eyaleti, Venezuela’daki Orinoco Kuşağı, ABD eyaletleri, İran ve Küba gibi nadir tortulardan çıkarılmakta. Bileşim, % 70’e kadar içeriğe sahip bir bitüm karışımı, inorganik kapanımlar ve organik bileşikler içerir.

En Kaliteli Asfalt

En kaliteli ve güvenilir asfaltın modelleri arasından tercih yapmak istiyorsanız doğru adrestesiniz. Yapmanız gereken tek şey bizimle iletişime geçmektir. Konu ve hizmetlerimiz ile ilgili en detaylı şekilde bilgi almak ve profesyonel bir deneyim elde etmek istiyorsanız hemen Göçmen Asfalt Yol iletişime geçin ve en kaliteli hizmetlerden yararlanın.

Bir yanıt yazın

Back to top
Ücretsiz Keşif İçin Tıklayın